Sklo vs plast

Láhve i9 jsou vyráběny z kvalitního skla (švýcarské). Vybrali jsme si sklo, protože je lepší pro zdraví i pro naši planetu.

Zdravější pro Vás

i9bottle - Friends of glassSklo, narozdíl od plastových lahví, neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, jako je BPA, ftaláty, PVC nebo polykarbonát, takže nic ze skleněné láhve nemůže proniknout do vody. Výzkumníci zjistili, že také typy plastů bez BPA měly estrogenní aktivitu kvůli chemickým sloučeninám, které měly nahradit BPA v plastech. Sklo je nekonečně recyklovatelné - výjimečně přirozené a nejbezpečnější pro životní prostředí.

i9 je součástí Přátel sklářské komunity. i9 láhev je krásně navržená láhev pro opakované použití. Vaši skleněnou láhev i9 můžete naplnit kolikrát chcete, a pití doporučeného denního příjmu informované vody znamená, že jste zdravější.

Pro životní prostředí

Na jednorázové láhve na pití se každoročně používá přibližně 3 miliony tun plastu. Méně než 1% veškerého plastu se recykluje a 99% plastů se spálí nebo skončí na skládce. Kromě vody prodávané v plastových lahvích každý prodaný litr představuje tři litry vody, které se používají při výrobě plastových lahví. Odhady hovoří o tom, že na výrobu plastů se spotřebuje cca 8% roční celosvětové produkce ropy.

i9 láhev Vám pomáhá dělat planetu čistší.

Proces výroby i9 láhve ve Švýcarsku

Suroviny použité na výrobu i9

i9 informed glass bottles

KŘEMENNÝ PÍSEK
Křemenný písek je přirozeně se vyskytující granulovaný materiál složený z jemně drcených hornin a minerálních částic.

UHLIČITAN SODNÝ
Uhličitan sodný je v tuzemsku dobře známý jako změkčovač vody. Vyrábí se ze soli a vápence.

ŽIVEC
Živec je zdaleka nejhojnější skupinou minerálů v zemské kůře, tvořících asi 60% suchozemských skal.

DOLOMIT
Dolomit je bezvodý uhličitanový minerál složený z uhličitanu vápenatého a hořčíku používaného jako zdroj magnezitu.

UHLIČITAN VÁPENATÝ
Uhličitan vápenatý je obsažen ve více než 4% zemské kůry a je jedním z nejužitečnějších a nejuniverzálnějších materiálů.

RECYKLOVANÉ SKLO
Sklo je 100% recyklovatelné a může být recyklováno nekonečně bez ztráty kvality nebo čistoty.

Silikon vs plast

i9 Silicone informed water bottle rings

Silikonové kroužky na i9 láhev jsou vysoce odolné a opakovaně použitelné barevné pásy, neobsahují chemikálie, které napodobují estrogen běžně používaný v plastových výrobcích. Věříme, že silikon dává v současné době nejlepší odpověď.

Lepší pro Vás

Strategicky umístěné barevné silikonové pásy na i9 láhvi umožňují pevný a silný úchop, lepší ochranu proti rozbití a také výborný potenciál pro barevnou terapii. V i9 používáme vysoce kvalitní křemík FDA (Německo).

Lepší pro životní prostředí

Pokud jde o životní prostředí, silikon je vysoce odolný a ekologicky šetrnější než plast. Také výroba silikonu má významně menší dopad na přírodu a životní prostředí.
Silikon je syntetický kaučuk, který obsahuje vázaný křemík a kyslík. Jedná se o prvek nacházející se v křemenu, což je písek, který je jedním z nejběžnějších materiálů na zemi.
Ve srovnání s plastem je Silikon flexibilnější, udržitelný a bezpečnější a také se snadno rozkládá v prostředí (recyklovatelný). Silikon je známý díky svým tepelně odolným a pryžovým vlastnostem a je bezpečný pro teploty varu a mrazu.

Loading...
[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 5871552
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem